Friday، January 28، 2005

همنوا با بمتصویر از شرق
*با سلام بالاخره cd های کنسرت همنوا با بم رو پیدا کردم البته بصورت کپی شده. با هزار مصیبت کل تبریز رو که گشتم در دمای زیر صفر یک جا نتونستم cd اورجینال این اثر رو پیدا کنم واقعا که این مملکت مال امام زمانه برای همین چند نفر سپردم که برام از تهران بیارند ولی تا اونا بیارند کپی اش رو از یک نفر پیدا کرده (کپی شده)واقعا باعث تاسفه که cd اورجینال گیر نمی یاد بعد تا دلت بخواد کپی شده تو بازار ریخته که واقعا تو این یه مورد ادم دلش نمی یاد کپی شده بخره.
چیزی که تو این cd ها اولین نظر ادم واقعا لذت می بره کیفیت بالای صدا و تصویره که جدا دستشان درد نکند .شجریان هم که مثل همیشه عالی می خواند حتما این cd ها رو از دست ندید (البته این یه بارو حتما حتما اورجینال بخرید )چون از جیب مردم بم میره!
cd اول با صدای قمرالملوک وزیری که داره تصنیف "امان از این دل " رو می خونه شروع میشه و محمد رضا شجریان رو که داره با خط خودش عنوان رو به نستعلیق می نویسه بعد هم که یکی یکی در حین تمرین نشون داده می شند حسين عليزاده، كيهان كلهر و همايون در حال تمرین تصاویری از بم و بعد استقبال مردم از کنسرت و خرید بلیط و... که حتما خودتون ببینید
در ضمن اگه کسی تو تبریز مکان خاصی رو سراغ داره که این cd ها رو بصورت اورجینال داره تو کامنت ها به من هم اطلاع بده .

مطلب شرق در این مورد:
پشت سر آنها ارگ بم فرو ريخته بود. تلى خاك و ويرانه اى به جا مانده بود و مردمى كه نه ارگ بم را اينچنين ديده بودند و نه آنها را اين گونه. اين چهار نفر را: محمدرضا شجريان، حسين عليزاده، كيهان كلهر و همايون شجريان و كنسرتى كه شتابان و به منظور دريافت كمك براى آسيب ديدگان و بازماندگان زلزله مهيب بم برگزار كردند. آنها نمى خواستند به اين زودى روى صحنه ديده شوند. هر چهار نفر بر اين عقيده بودند كه شرايط فعاليت هنرى در ايران نابسامان است و جز به هدر رفتن زحمات نتيجه اى ندارد. اما زمين لرزه باعث تكان خوردن خيلى چيزها شده حالا آنها روى صحنه بودند، پشت به بزرگ ترين بناى خشتى جهان و رو به مردمى كه گوش تا گوش سالن چهار هزار نفرى وزارت كشور را پر كرده و در صف تهيه بليت با هم جنگيده بودند. كلنگ باغ هنر بم را درست يك سال بعد از فاجعه بم به زمين زد. اين باغ ثمره تلاش هاى او، حسين عليزاده، كيهان كلهر، همايون شجريان و ديگر كسانى است كه در اين مدت به حسابى كه آنها به منظور كمك هاى مردمى براى اين فاجعه داير كردند، پول ريختند. بعد از يك سال فيلم كنسرتى كه «همنوا با بم» نام گرفت، بيرون آمده تا درآمد آن براى باغى صرف شود كه قرار است كودكان بم را هنرمند بار بياورد.


Thursday، January 13، 2005

نامه سرگشاده جمعی از وبلاگ نویسان به قاضی مرتضوی

آقای مرتضوی دادستان تهران
اقارير اخير آقايان روزبه مير ابراهيمی و اميد معماريان در جلسه هيات نظارت بر قانون اساسی که تنها بخشی از آن و آن هم به شکل سربسته از طريق مشاور محترم رئيس جمهور جناب آقای ابطحی منتشر شد نشاندهنده تخلف آشکار شما و ارگان زيرمجموعه شما در برخورد با متهمين بود. از آنجايی که اينگونه برخورد ها در زير فشار گذاشتن متهمين و شکنجه آنها به قصد گرفتن اعترافات دروغين در مجموعه دادستانی سابقه ديرين دارد و اين کار مخالف اصول مصرح در قانون اساسی و اعلاميه جهانی حقوق بشر هست لذا ازديدگاه ما شما در دادگاه افکار عمومی متهم به جنايت عليه بشريت هستيد.
آقای مرتضوی! شما بارها تبحر خود را در تهديد افراد به بازداشت و شکنجه واعدام به قصد اعتراف گيری از آنها يا وادار نمودنشان به سکوت اثبات کرده ايد. با کمال تاسف شواهد حاکی از احتمال تکرار اين رويه در مورد روزبه مير ابراهيمی، اميد معماريان،فرشته قاضی و سيد محمدعلی ابطحی است.
آقای مرتضوی! ما نويسندگان اين نامه هر چند که در بسياری از اصول، دارای عقايد و آرای متفاوتی هستيم ولی در جايی که بحث دفاع از شرافت و حرمت انسان هاست همه هم رای و هم صدا بپا می خيزيم و سکوت نخواهيم کرد.
آقای مرتضوی! می دانيم که از قدرت و گستردگی نفوذ اينترنت در بين جوانان به خوبی آگاهيد که اگر جز اين بود اکنون شاهد فيلترينگ گسترده و بی سابقه آن نبوديم. پس به شما هشدار می دهيم که در صورت هر گونه تعرض به روزبه مير ابراهيمی، اميد معماريان، فرشته قاضی، سيد محمدعلی ابطحی و يا خانواده های شان، در يک اقدام هماهنگ وگسترده اعمال کاملا غيرقانونى و مستبدانه شما را با روش های مختلف به گوش جهانيان خواهيم رساند.
پی نوشت:روزبه مير ابراهيمی، اميد معماريان وفرشته قاضی روزهاست که به جرم ناکرده و حقيقت گويی و حقيقت خواهی تحت فشار و شکنجه قرار دارند. پس از روشنگری های اخير در محضر هيات تحقيق قانون اساسی که سبب رسوايی مدعيان دروغين عدالت شد بيم آن هست که اين دلاوران بيش از پيش زير فشار قرار بگيرند.