Wednesday، October 31، 2007

Saturday، October 20، 2007

Professor Joseph Taylor in SUT

سه شنبه دکتر J.Taylor برنده نوبل فیزیک 1993 آمده بودند دانشگاه برای سخنرانی و بازدید . بعد از ظهر هم در سالن جابر یک lecture در مورد تحقیقاتش در زمینه Pulsar ها که براش نوبل فیزیک رو گرفته داشت که خیلی از دانشجویان اومده بودند و تو سالن که سهل است بیرون سالن تو ساختمون هم جایی برای سوزن انداختن یا همان وایستادن هم نبود . در کل سخنرانی خیلی خوبی بود علیرغم اینکه بدلیل ازدحام اصولا نتونستیم کامل گوش بدیم . فقط نقطه جالب این مراسم سوالات خبرنگاران بود که اصولا ضایع و خنده دار بود . مخصوصا خبرگزاری مهر و خراسان (!) . معلوم نیست آخه مجبورید سوال بپرسید ؟ یکی از سوال ها هم این بود که چطور میتوان جایزه نوبل رو گرفت ؟ ملت از خنده روده بر شدند .
در مورد کارشون هم در زمینه Pulsar که ستاره های نوترنی هستند با قطری در حدود 10-20 کیلومتر و وزنی تقریبا معادل 1.5 برابر خورشید ما که چندین بار در ثانیه دور خودشون میچرخند !! نجوم اصولا زمینه بسیار جالبی است . اگه فرصت بشه یه مطلب در مورد همین مبحث مینویسم .
توضیحات تکمیلی در روزنامه شریف :(شماره های 395 و 396 )

Monday، October 15، 2007

یادداشت

امروز داشتیم یک سیستم نسبتا قدیمی رو آپ گرید میکردیم که کارت صوتی مزخرفش راحت 3 ساعت وقتمان را تلف کرد و مشکل این بود که با xp با سرویس پک دو مشکل داشت ، کلی هم تو اینترنت دنبال این قضیه گشتیم ، دیدیم که این مشکل نه تنها ما که خیلی های دیگر هم هست .برای همین راه حلش رو هم که پیدا کردیم گفتم بگذاریم اینجا که هر کسی همچین مشکلی داشت بتونه حلش کنه . چاره کار هم تنها نصب این درایور است (17.54MB ) .
درایور خودش هم که به همراه CD مادر بورد هست نصب میشود ولی درست کار نمی کند . (با Windows Xp service pack2 ) .
مشخصات مادر بورد :
MSI - K8T Neo series
On board Real Tek AC'97 Audio Card
In English :
If you are using K8T Neo Series Motherboards and have trouble with it 's on board sound card you can try installing this driver . it will solve the problem . this is a problem that these mother boards have with Windows Xp service Pack 2 and their own drivers that are in the Mother board' CD doesnot solve it and you have no sound after installing the own driver . but this driver surely solve it .
Download (17.74 MB).

Friday، October 12، 2007

صنعت و دانشگاه و کنسرت استاد

امروز که داشتم روی یکی از کارهای مثلاً تحقیقاتی کار میکردیم و طبق معمول کارمان را با ترفند های خاص دانشجویی جلو میبردیم ، داشتم فکر میکردم که چقدر خدا نسبت به بندگانش مهربان است که هیچ وقت کارهای تحقیقاتی در این مملکت به مرحله اجرا نمی رسند ! یعنی چقدر خوب است که صنعت تا حد جایی که میتونسته خودش رو از دسترس دانشگاه دور کرده. یعنی کافیست اپسیلونی از این کارهای ما عملی شوند تا بشریت به فنا برود ! یعنی تمدن متوقف میشود ! حال امروز به لینکی برخوردیم در رادیو زمانه که 40 درصد تحقیقات امیرکبیر نظامی هستند ، خدا به دادمان برسد !
در ضمن استاد شجریان سی ام  مهرماه، يکم، سوم و چهارم آبان‌ماه در تالار فردوسي دانشگاه آزاد اسلامي اصفهان (واحد خوراسگان) برنامه موسیقی زنده دارد . برای رزرو بلیط میتونید اینجا برید .

Sunday، October 07، 2007

تبلیغ به چه قیمتی ؟

اگر در مورد علت اخبار جعلی عمدی که برخی خبرگزاری ها تردیدی دارید میتوان پاسخ را از Google Trends پیدا کرد کافیست روی لینک زیر کلیک کنید تا بدانید علت خبر جعلی در گذشت فرح دیبا که امروز صبح توسط فرارو منتشر شد چه بوده ! 

Google Trends: فرارو, Oct 7, 2007

پايگاه خبری تحليلی فرارو - درگذشت فرح پهلوي

صبح امروز در پاریس .

پ.ن : تکذیب شد !