Wednesday، August 31، 2005

پیشنهاد

مگه نه اینکه وفات هر امامی اغاز امامت یه امام دیگه است ، پس برای چی ما فقط روز وفات رو در نظر میگیریم؟
در ضمن نیازی به یاادآوری تان نیست تنهای تنهای این فکرو کردم ! کسی کمکم نکرده.

Friday، August 26، 2005

حذف بنر بلاگر

حذف بنر بالایی بلاگر
بنر بالایی بلاگر به اندازه بنر های تبلیغاتی پرشین بلاگ آزاردهنده نیست ولی خوب چند روز پیش خواستیم ببینیم چطور میشود این کارو کرد که دیدیم دوتای آن ها خوب جواب می دهند.برای حذف این بنر در بلاگر در جایی مابین دو تگ style یکی از این دو خط را اضافه کنید.

#b-navbar{ visibility:hidden;}
#b-navbar { margin-top: -500px;}

البته ممکن است این کار از طرف بلاگر زیاد قابل قبول نباشد ولی به هر حال ادم را از دست بنر راحت میکند! به مسولیت خودتان این کارو بکنید.

Tuesday، August 23، 2005

روش های ساختن وبلاگ آینه

چند روز است که نمی تونم وفرصت نیست که اینجا رو آپدیت کنیم . به میمنت فیلترینگ هم که الان که نگاه کردیم تعداد هیت های وبلاگمان به شدت صعودی شده.
فعلا که این فیلترینگ بی سرو ته ایرانی سیاست شل کن سفت کن را اتخاذ کرده ما هم دقیقا نمی دانیم که الان وبلاگمان به هر حال فیلتر است یا نه . ولی به هر حال باز استکبار به کمکمان آمد .این بار با امکان نوشتن در بلاگر مستقیما از نرم افزار ورد.که کار آپدیت وبلاگ را به مراتب ساده تر میکنه و به عبارتی میتوان چند وبلاگ را به سرعت آپدیت کرد برای همین هم ما بعد از این هر دو وبلاگ را آپدیت نگه میداریم. چون فکر کردیم با این وضعیت ممکن است این مشکل برای هر کسی پیش بیاید برای همین تصمیم گرفتیم که یه راهنما برای آن بنویسیم . (وبلاگ اصلی - وبلاگ آینه)
توضیح در مورد ساختن یه وبلاگ آینه و روش های متفاوت ایجاد
اگه وبلاگتان فیلتر شده است و به دنبال ساختن یک وبلاگ دیگر و یا به عبارتی وبلاگ آینه برای وبلاگتان هستید باید بدانید که روش های متفاوتی برای ساخت وبلاگ اینه و جود دارند که به ترتیب توضیخ داده میشوند.
راحت ترین راه حل:
راحت ترین راه حل در بلاگر این است که مستقیما بروید و در عرض چند ثانیه آدرس وبلاگتان را تغییر بدهید. البته این کار در دیگر سرویس ها مانند بلاگفا امکان پذیر نیست چون آدرسی که وبلاگ نمایش داده میشود همان User name بوده وقابل تغییر نیست.معایب دیگری نیز دارد از جمله اینکه آدرس وبلاگ اصلی تان را از دست میدهید و تمام لینک هایی که به وبلاگ اصلی تان در یک آدرس دیگر داده شده شکسته خواهند شد که برای رفع این مشکل نیز بایستی وبلاگ دیگری ایجاد نمایید و ادرسش را آدرس وبلاگ اصلیتان انتخاب کنید(البته بعد از اینکه ادرس خود وبلاگ اصلی را عوض کردید)و از آن وبلاگ به روی وبلاگ اصلیتان به صورت مستقیم ریدایرکت کنید و یا اینکه صفحه ای قرار دهید که به بازدید کنند گان ادرس جدید را اطلاع بدهد.
مشکل مهم دیگری نیز که در این صورت برایتان بوجود می آید از دست رفتن آبرو و اعتبارتان در گوگل است . یعنی همه صفحاتی که گوگل از سایت اصلیتان کش گرفته است دیگر در مکان اصلی وجود ندارند. لینک هایی دیگری که از سایت ها یا وبلاگ های دیگر به سایتتان داده شده همگی شکسته شده و دیگر برای سایت جدید در محاسبه page rank ملاک قرار نمی گیرند.
استفاده از feed ها:
- سرویس های مدیریت محتوا که برای وبلاگ نوشتن مورد استفاده قرار میگیرند و یا سرویس های رایگانی چون بلاگر ، بلاگفا و.. اکثرا دارای امکان انتشار Feed میباشند که میتوانید از آن برای انتشار مطالبتان در وبلاگ ها یا سایت های دیگر استفاده کنید . در بلاگر برای اینکه بتوانید این کار را انجام دهید بایستی در قسمت setting روی تب site feed بروید . در این قسمت باید در جلوی قسمت publish site feed عبارت yes را انتخاب کنید و در مقابل description نیز بایستی full را انتخاب کنید.و در آخر تغییرات را ذخیره کنید .و در صفحه بعدی حتما نیاز دارید که بعد از تغییرات طبق معمول republish index را انتخاب کنید.
حال برای اینکه بتوانید این feed ها را در یک وبلاگ جدید (آینه) دوباره نشان بدهید نیاز دارید که از نرم افزار های مخصوص برای انتشار آن مانند CaRP یا Zfeeder نیاز دارید که بر روی یک هاست نصب شده باشند که این روش برای اشخاصی که از فضاهای رایگان استفاده میکنند ممکن است قابل استفاده نباشد برای همین میتوانید از سایت هایی که برای این کار در نظر گرفته شده اند و اغلب به صورت رایگان این کار را انجام میدهند استفاده کنید. مانند feed digest استفاده کنید . برای این کار نیاز دارید که ابتدا در این سایت ثبت نام کرده و سپس آدرس feed مورد نظرتان را در کنترل پانل و در قسمت feed address وارد کنید (اگر وبلاگتان در بلاگ اسپات است شبیه به این آدرس خواهد بود Http://amerhossein.blogspot.com/atom.xml ) حال با زدن next میتوانید کد های(جاوا) تولید شده را در وبلاگ جدیدتان قرار بدهید (در همان جایی که کد مربوط به نمایش تاریخ ، عنوان و متن اصلی در تمپلیت وبلاگ است ).
مزایا:
1)در این صورت دیگر نیازی ندارید که مطالبتان را در هر دو وبلاگ آپدیت کنید. و با آپدیت در یک وبلاگ در وبلاگ آینه هم نمایش داده خواهد شد.
2)آدرس وبلاگ اصلی تان را حفظ میکنید .
3)آرشیو تان به صورت کامل در وبلاگ اصلی میماند.
4)..
معایب:
1)اگر از سایت های رایگان برای این منظور استفاده میکنید بایستی مشکلات مربوط به رایگان بودنس را نیز بپذیرید که معمولا بدون مشکل نیستند!
2)مطالب در وبلاگ دوم آرشیو نمی شوند.
3)مطالب وبلاگ دوم (آینه) در موتور های جستجو ایندکس نمی شوند.
4)چون از javascripts برای نمایش مطالب در ولاگ دوم (آینه ) استفاده شده است ممکن است برای بازدید کنندگانی که نرم افزار وب براوزر (web browser : نرم افزاری که با آن صفحات وب را میبینند) آن ها با کد های جاوا مشکل داشته باشد (در انواع بسیار قدیمیتر) ویا در آن غیر فعال شده باشد.
آپدیت همزمان در دو وبلاگ :
این کار زیاد جالب نیست ولی با add-on جدیدی که توسط بلاگر برای ورد داده شده است این کار نسبتا راحت تر میشود . در ابتدا برای گرفتن این add-on بسیار مفید به این قسمت رفته و از آنجا دانلود کنید.
با استفاده از این add-on جدید میتوانید به راحتی در بلاگر بنویسید و بین اکانت های مختلف سوییچ کنید . ولی باز برای راحتی در وبلاگ آینه ای که ساخته اید به قسمت Members رفته و در آنجا اکانت وبلاگ اصلیتان را به عنوان یک عضو دعوت کنید .حال ایمیل ای به ادرسی که برای دعوت از نویسند وبلاگ اصلیتان نوشته بودید فرستاده میشود (که ایمیل وبلاگ اصلی خودتان هست ) . در ایمیل دریافتی بر روی لینک مورد نظر کلیک کنید تا دعوت را پذیرفته باشید .حال اگر با اکانت وبلاگ اصلیتان در بلاگر وارد شوید در صفحه اول یا همان dashboard میتوانید وبلاگ آینه تان را هم ببینید که در وبلاگ دوم نیز میتوانید با استفاده از اکانت اصلی مطلب بنویسید.
حال می رسیم به توضیحات در مورد خود Add-on. با نصب فایل دریافتی تولباری در ورد نصب میشود که میتواند توسط آن مطالبی را که در ورد مینویسید به وبلاگتان به صورت مستقیم انتقال دهید .حال در تولبار در قسمت blogger setting نام کاربری و پسورد اکانت اصلیتان را وارد کنید. در اینصورت بعد از نوشتن مطلب و زدن publish پنجره ای باز شده و عنوان خواسته میشود در زیر نیز میتواند وبلاگ مورد نظرتان را برای نمایش انتخاب کنید .(که چون در هر دو وبلاگ به عنوان نویسنده عضو هستید در اینجا اسم هر دو نیز آورده میشود .). حال میتوانید به راحتی مطلب تان را در هر دو پست کنید.
نکته: با زدن تیک در کنار review HTML before sending در منوی blogger setting میتواند قبل از پست کردن پیش نمایشی هم به صورت html ببینید. که مشابه همان edit html در خود صفحه مربوط به create post میباشد.

Tuesday، August 16، 2005

فیلترینگ دو طرفه

فیلترینگ اینترنت ایرانی ها کم کم دارد دو طرفه میشود.دیگه خیلی وقت است که بیشتر نرم افزارها چون مک آفی ،نرم افزار های کاربران ایرانی را آپدیت نمی کنند . بیشتر سایت های هاستینگ رایگان برای مشترک ایرانی شان اجازه ایجاد فضا را نمی دهند واین اواخر هم که با نکته جدید تری روبرو شده ایم. برخی سایت ها هم ip خوانندگان ایرانی شان را فیلتر کرده اند .امروز برای کاری داشتم دنبال برخی ابزار های دقیق(Instrument) شرکت weed بودم که با تعجب صفحه ای کد خطای 403 را دیدیم جالب است در داخل صفحه هم این عبارت بود:

The IP address you are using is currently not permitted to use this web site.


در حالی که با استفاده از کش گوگل به راحتی صفحه اصلی را میتوان دید. اگر داخل ایران هستید امتحان کنید.
با این تفاصیل دیگر بایستی گفت که فیلترینگ برای کاربران ایرانی دارد دو طرفه میشود.از یک طرف از داخل و از طرف دیگر از خارج . اگر قرار است آقای شیرازی در مورد فیلترینگ با وزیر( و یا به قول هودر آبدارچی) مخابرات صحبت کند به نظر من بهتر است اصلا اول یه ذره در مورد اینکه وضعیت اینترنت ایرانی در کجای جهان است بهش بگه .در مورد اینکه صنعت نرم افزار این مملکت در کجای جهان است .تا بفهمند با این فیلترینگ شدید کار اینترنت به کجا میکشد. دنبال کدهای c++ بودیم سه سایتی که در این مورد در گوگل پیدا کردم فیلتر بودند فکر کردم اشتباهی است ولی از کش گوگل همه چیز درست بود به جان شما نه یه دونه شعار تو در و دیوارش نوشته بودند نه عکس پورنو تو سایت گذاشته بودند.وبلاگ ما را هم دوباره فیلتر کرده اند .سه روز دوباره باز شده بود که بعد دوباره بستندش .الان هم برای خودم که فیلتر است برای شما نمی دانم.

Monday، August 15، 2005

www

دوباره بلاگ رولينگ وبقيه فيلتر شده اند.در ضمن sharemation هم فيلتره !خبر ديروز هم انگار كاملا موقتي بود.

میدان خالی

در وبلاگ آقای مزروعی مطلبی خواندم که نمیدانم درست بودنش از چه لحاظی میتواند به نفع باشد. اینکه شورای مرکزی مشارکت از اعضای خودش خواسته که هیچ پستی را قبول نکنند.آیا واقعا خالی کردن میدان و سپردن به صورت دربست تنها برای اثبات ضعف طرف مقابل انهم برای 4 سال درست است ؟البته من خودم مطمن نیستم ولی فکر نکنم جناح راست فعلا چیزی جز این را در نظر داشته باشه .
در ضمن داشتم اسم وزیر اطلاعات پیشنهادی را تو گوگل سرچ میکردم نتیجه جالب بود امتحان کنید ! امان از گوگل

Sunday، August 14، 2005

بلاگ رولینگ برای من آزاد شده برای شما چطور ؟ در ضمن تکنوکراتی و fastuseronline هم همینطور .خبر خوبیه !
خدمت دوستان عزیزی که در مسابقه مقاله نویسی شرکت کرده بودند انگار آدرس سایت مسابقه تغییر کرده .برای اطلاعات بیشتر
سایت جدید مسابقه

Wednesday، August 10، 2005

فیلتر شده ایم؟؟؟

انگار مشکل فیلتر شدن اینجا فعلا حل شده .خودم هم دقیق نمی دونم چه بر سرش اومده ولی فعلا که از همین ISP خودمان که از مخابرات است چک میکنم باز است . بهر حال چند روز صبر میکنیم ببینیم چه پیش میاد. البته فیلترینگ فارستک رو هم برداشته اند ولی هر یک بلاگر و وبلاگ رسانه هنوز هم فیلترند .بلاگ رولینگ هم فیلتر است نداستات هم کاملا باز است . البته نداستات یک هفته است که فیلترینگ اش رو برداشته اند. اوضاع قاراشمیشی است . لااقل آدم نمی داند که فیلتر اش تو چه محدوده ای است . imageshack.us هم فیلتر است .
---
امروز که رفته بودیم چرخ های صنعت و اقتصاد این مملکت رو بچرخونیم نگو یه زنبور صاف رفته نشسته رو چرخ صنعت مملکت . ما هم که از همه چی غافل خواستیم چرخ صنعت مملکت رو بچرخونیم یه جوری نیش زده که الان دست چپ مان قدر یک بادکنک باد شده ! ایها الناس any remedy?

Sunday، August 07، 2005

فیلتر ینگ

امروز که اومده بودم وبلاگم رو باز کنم با تعجب دیدیم که فیلتر شده . خیلی جالب نمی دونم همین پست قبلی یعنی نوشتن در مورد مطلب فارس نیوز باعث شده یا خبر دیگه ای است . اول که فکر میکردم کلا بلاگ اسپات رو فیلتر کردهاند ولی دیدم که نه خیر انگار فقط این لطف شامل حال ما شده.
برای اینکه دوستایی که گاها اینجا سر میزنند واز مطالب اینجا میخونند برای دسترسی مشکلی نداشته باشند برای همین آدرس رو به همین آدرسی که فعلا ملاحضه میکنید تغییر دادم. از دوستایی که ما رو تو لیست بلاگ رولینگ خودشان نیز اضافه کردند میخوام که لطف کنند و به این آدرس تغییر بدهند.
اصلا باورم نمی شد که این وبلاگ ما در حد و اندازه ای باشد که فیلتر شود چون چیز خاصی که بدرد فیلتر کردن بخوره توش نداره .
البته انگار وبلاگ ها یا سایت های دیگه ای هم تو این دور فیلتر شده اند که اونا هم بعیدند ! مثلا فیلترینگ فارستک برای چیست؟ لااقل بیایید زور بزنیم تا علت فیلترینگ را برای نویسنده یا مسول هر سایت بفرستند.
چند مطلب جدید در نظر داشتیم که فعلا بی خیال میشویم .لطفا نظراتتون رو همین جا برام بگذارید.

Wednesday، August 03، 2005

من خیلی خیلی خوشم می آید

خیلی خوشم می آید !
توضیح: در شریف نیوز مطلبی خواندم با این عنوان که «خیلی بدم می آید» زیرش هم نوشته بود که یادداشت مربوط به یک مهندس مکانیک که تا اینجاش خوب معمولی است ولی در ادامه صفت اضافه تفضیلی تکمیلی لابد استحقاقی هم آورده شده که ایشان خدا میباشند که مطلب شان در یک سایت خبری چاپ میشود ودلیل اش اینکه در صنعتی شریف تحصیل میکنند. با خواندن این مطلب دیدم من هم بر عکس چیز های زیادی هست که اتفاقا خیلی هم خوشم می آید .نوشته زیر مربوط به همین موارد است.
من خیلی خیلی خوشم می آید:

من خیلی خوشم می آد وقتی از یکی از افراد که داره از سر کار در می ره میپرسم کجا با این عجله ؟ با دستش نمازخونه رو نشون میده .میگم که چه خبره ؟ الان وقت نمازه نیست ؟ میگه جلسه است . میگم برای چیه؟ می خنده میگه الان نمی دونم .برگشتنی می گم.

من خوشم می آید وقتی یک همچین نامه ای رو میخونم میبینم که نوشته: ( نقل از همان:)
من بدم مى‏آيد!! از اين كه دوستم موقع جزوه گرفتن از دختر همكلاسيمان به جاى آنكه نگاهش به جزوه باشد، به ناخن‏هاى نارنجى رنگش نگاه مى‏كند!!
و نمی گوید که یکی از یکی دیگر جزوه میگیرد تو آنجا چه میکنی وچرا به دقت زیر نظر داری تا ببینی کی از کی چی میخواد و کجا رو نگاه میکنه ؟

من خیلی خوشم می آید وقتی از برادران آدرس سر قله قاف رو هم میپرسی به زور یه جور آدرس میدند که حتما از طرف های مهران ،شلمچه وچه وچه بگذره تا از رشادتهاشون تعریف کنن.

من خیلی خوشم می آد همه افرادی که یه جورایی به حساب خودشان بسیار با عزت نفس تشریف دارند و کاملا روحانی ، همیشه تو یه همچین جاهایی اولین کسانی که یه همچین چیزایی رو میبینند خود شونند . (دلیل هم همین عکس های شاهکاری که خبرنگار های خودشون از تجمعات خلاف طبع آیات عظام سوژه هایی گیر میاورند که چشم های آدم 4 تا میشه-نمونه اش یکی از همان عکس های جشنواره ایران زمین که از زیر دامن یکی از خانم ها گرفته شده بود )

خیلی خوشم می اد وقتی میبینم افراد برای اینکه شدت تقواشون رو به رخ بکشند اسم اکانتشون رو تو ویندوز می گذارند کلب قاسم بن حسن.

و من خیلی خوشم می آید وقتی میبینم افرادی اینقدر اعتماد به نفسی تشریف دارند : (باز از همان)
من هميشه فكر مى‏كردم فرق آدم از روزى كه پا به دانشگاه آن هم شريفش مى‏گذارد تا روزى كه از آن خارج شود فقط در سطح معلومات و فرهنگ و شعورش است. آن هم در جهت صعودش.
که صد البته درست است مخصوصا وقتی که ولایت خونت اینقدر هم بالا باشد که مسلم است در سطح معلومات و فرهنگ و شعور از جامعه متمایزید . آن هم در جهت صعودش