Tuesday، June 28، 2005

.

اقبال توقیف شده ، ولی خوب کسی می دونه چه بلایی سر شرق اومده ؟ فکر کنم یا تیراژش کم شده که با بسته شدن اقبال بعیده یا دست برده اند تو توزیع اش .آخه یک هفته ای میشه که دیگه شرق اینطرف ها نمی یاد.آن لاین خواندن هم که پدر آدم را درمیاورد .
در ضمن مطلب دیروز هم درست بود و سایت های فیلتر شده باز بیشتر شده اند مثلا ملاحسنی در کانادا .(البته چیزی که من میگم مربوط به ISP هایی است که ارتباطشون از مخابرات .که اکثرا هم اینطوریند.) البته برای فیلتر وبلاگ ها چون به سادگی میتونند آدرسشون رو عوض کنند به نظرم این حرف آقای مجیدی در کامنت پست قبلی ممکنه درست دربیاد و کلا خود بلاگر یا هر سرویس دهنده وبلاگ دیگه ای رو که در اختیارشون نباشد را فیلتر کنند.که خیلی هم بعید نیست .کافی است از نظرات آقای شریعتمدای در مورد وبلاگ نویسی تو کیهان خوانده باشید.
این در افشانی ها ریس جمهور محبوبمان را هم داشته باشید که من الان میبینم و اگه قلبتون ضعیفه توصیه میکنم که اصلا نبینید. البته بیشترش رو شنیده بودم ولی خیلی هاش رو آدم باور نمیکرد. البته به قول مطلبی که از اقای شیرزاد در اقبال یک مدت پیش خوانده بودم اینکه بالاخره یاد خواهند گرفت که نمیشه اینطوری هم تند رفت ولی خوب تا زمانی که یا بگیرند چه بر سر این مملکت خواهند اورد خدا میداند.همیشه بایستی تاوان یادگیری افراد را پرداخت تا بدانند که دنیا ، دنیایی نیست که هر کی هر غلطی دلش خواست بکند.یه دلیل ساده هم اینکه احمدی نژاد دیروز تو مصاحبه اش از مواضع قبلی اش در مورد بورس هنوز هیچی نشده برگشت .اونایی که تو بورس هستند میدونند از هفته پیش با درافشانی اقا چهبر سر بورس امده بود که از امروز تقریبا فقط تثبیت شده .
به عنوان یه پیشنهاد برای فیلتر به نظرم استفاده از سایت هایی چون web2mail.com یا pagegetter.com راه حل خوبی است .حتما سر بزنید امکانات بسیار خوبی دارند . یا اینکه از وب پروکسی ها استفاده کنید مثل این.
--------------- پی نوشت:
ما بازنده تلاشی که کردیم نیستیم : (مطب دکتر معین- حیف که احمدی نژاد رای رو از کی برد!)
شما را بازنده تلاشي كه كرديد نمي‌دانم ، دستاوردهاي شما كه شعارهايتان را بدون ابهام، صريح و با تابوشكني بيان كرديد و از بيت المال براي انتخابات هزينه نكرديد و آرمانهايي چون دمكراسي، حقوق بشر و توسعه ، پيشرفت و اعتدال را انتخاب كرديد ناديده گرفته نمي‌شود .

Monday، June 27، 2005

رافت اسلامی

از دیروز هر سایتی رو که آدم باز میکنه یا با هر کی که صحبت میکنه همه جا صحبت از ریاست جمهوری است.
از امروز (دقیقا امروز )دوباره یک عده سایت دیگه فیلتر شده اند یکیشون nedstate که نمی دونم یه بار که قبلا ها فیلتر شده بود که انگار رافت اسلامی شاملش شده بود چون فیلترش رو برداشته بودند ولی از امروز دوباره فیلتر شده .که احتمالا از نتایج رافت های اینده ای است که قراره شاملمان بشود!
چند تا سایتی که از دیروز داشتم برای اخبار چک میکردم لا مصب ها یه جوری مینویسند HARDLINE MAYOR که آدم زهره اش میترکد . تو صفحه اصلی wikipedia هم عکس ریس جمهور خوشگلمان را زده بود که وقتی باز کردم .فکر کردم از بس صحبت آقا شده کابوس میبینم و آخه ویکی پدیا کجا احمدی نژاد کجا؟
خدا به بلاگر هم لعنت کند با این امکان عکسی که اضافه کرده و زده همه وبلاگ های فارسی رو درب و داغون کرده با اون نیم خط کدی که اول هر پست اضافه میکنه !بابا انصافتون کجاست .شاید فکر کردن که دیگه از این به بعد ایرانی ها وبلاگ نمی نویسند (شاید هم درست فکر کرده اند!).آقای درخشان شما که ازتون حساب میبرند یه چیزی بگید یا این مشکل راست به چپ رو خودشون تو صفحه ارسال پست حل کنند یا اینکه وقتی ما خودمون حل کرده ایم نزنند اینهمه آرشیو ملت رو درب وداغون کنند .ما که خودمان نامه نوشتیم و توضیح دادیم براشون که تا نیامدیم گوشتن را نپیچاندیم و نزدیم کل شیشه های گوگل رو تو اون دره سیلیکون پایین نیاوردیم خودتان این را درست کنید.

Sunday، June 26، 2005

.

باز تو این مملکت یک افتضاحی پیش آمد و همه انگار که نه انگار اصلا روحشان خبر دار باشد از صبح که بیرون بودم همه یه جوری بحث ریس جمهوری رو میکردند که چه قدر افتضاح شده .بابا اگه واقعا اینطوریه پس این 17 میلیونی که به این بابا رای دادند کی اند؟ همه انگار که بقیه مقصرند دارند از آینده دولت کریمه برای هم تعریف میکنند البته فعلا بیشتر برای خنده که فکر کنم کم کم به جاهای گریه دارش هم برسیم !
از امروز صبح برادرانمان در بسیج به شدت دمکرات شده اند به طوری که از هر 10 کلمه از حرف های عمدتا غیر حسابی شان لااقل 11 کلمه اش مربوط به رای مردم و خواست مردم و مردمسالاری واینجور حرف ها ست .

Friday، June 24، 2005

چرا رای نخواهم داد!

و در چنین روزی ...
متاسفانه از همین الان هم میتوان به ریس جمهور شدن احمدی نزاد مطمن شد.
من این بار رای نمی دهم چون ابدا معتقد نیستم که با آمدن احمدی نژاد وضعیت بدتر از این شود به انتخاب بین بد وبدتر هم معتقد نیستم .برای من هاشمی همان هاشمی 8 سال پیش هست و هیچ تفاوتی با آن موقعش برای من ندارد .
نمی دانم آن هایی که استدلال شان برای هاشمی این است که میخواهند نفس بکشند مطمن باشند که همان نفس را در دوران احمدی نژاد هم خواهند کشید.همه آزادی هایی که تا الان بوجود آمده آزادی هایی است که گرفته شده نه آزادی هایی که داده شده .مثلا تو همین خوشحالی های بعد از رفتن به جام جهانی خود اینا که از اول راضی نبودند ولی وقتی یهو همه ریختند بیرون دیگه راه دیگه ای نبود .گواهش هم چند تا فیلم سینمایی بود که دقیقا بعد از فوتبال گذاشته بودند که کسی بیرون نره.
به نظر من آزادی هایی که در دوران خاتمی با باز شدن فضا گرفته شده اند ابدا برگشت ناپذیرند .چه با احمدی نژاد چه با رفسنجانی!نکته جالب اینجاست که طرفداران تازه پیوسته به هاشمی طوری تبلیغ میکنند که انگار چقدر هم که آزادی وجود داشت.آخر نمی دانم کدام آزادی منظورتان
هست که محدود خواهد شد.تو این دو سال آخر همین یه ذره فضایی هم که تو دانشگاه باز شده بود کاملا بسته شده.هیچ کدام از تشکل ها بغیر از بسیج دیگه فعالیت آنچنانی ندارند.همه مراسم که خلاف میل برادران بسیجی مان باشد آخرش به فحش و کتک کاری میکشد.همه چیز هم کاملا سازماندهی شده است کلی آدم از بیرون تو یه همچین زمان هایی وارد دانشگاه میشوند و هر کجا و هر جور دلشان بخواهد همه چیز را به هم میریزند ومیشه گفت که فعلا همه چیز هم در اختیار احمدی نژاد هاست چه فرقی میکند که عملا هم همه چیز را به دست بگیرند تا لااقل ظاهر و باطن یکی باشد تا مردم هم کارشان مشخص باشد.وبدانید وآگاه باشید که فعلا یه هاشمی با رای بالا بسی بدتر از احمدی نژاد با رای کم است.

Friday، June 17، 2005

رای

تحریم انتخابات با بالای 50-60 درصد شرکت معنی ندارد باید شرکت کرد و به معین رای داد تا همه کسانی که فکر میکنند که با قهر دوباره مردم همه چیز را در دست میگیرند بسوزند ان شاالله
تو این جور وبلاگ نوشتن به آدم احساس فتوا نویسی دست میدهد چه کیفی میکنند این جماعت مجتهد!!
به احتمال زیاد هم نفرات اول و دوم هاشمی و معین هستند و انتخابات به دور دوم کشیده میشود پس نباید نا امید شد ورای داد .

Sunday، June 12، 2005

تبليغات زرد

1) معین داره هر روز بهتر از دیروز میشه و داره به تیپ یک ریس جمهور نزدیکتر میشه! معین دیروز تو شبکه سوم هم که داشت راجع به سانسور صحبت می کرد دوباره کاملا واضح (و بدون کلمات قلنبه ) که همه بفهمن گفت که حسابی از فیلترینگ این شکلی مخالفت کرد و گفت که هر جور که فیلتر بشه باز به راحتی میشه دور زد (خیلی خوشم اومد که معین این چیزا رو کامل فهمیده ) .از آزادی بیان برای همه و وبلاگ نویس ها و روزنامه نگارها هم وقتی صحبت از فرهنگ شد حمایت کرد .
2)هر روز که به انتخابات نزدیکتر می شیم تبلیغات برخی کاندید ها داره به زرد ترین وضع ممکن می رسه اخه یعنی چه که ادم وقتی میره میل باکس اش رو باز میکنه میبینه که مثلا 10 تا میل کپی هم هست که زور میزنن که برای یک کاندید رای جمع کنند . تو این بین هم سهم سردار از همه بیشتره اونم با پررویی تمام به جای اینکه طرف زحمت تایپ و نوشتن به خودش بده یک صفحه از سایت ایشون رو با چند تا اسکریپت دایرکت میکنه تو میل که به آقا رای بدین ! چشم حتما! اینجوری به نظر من بدتره و اصلا نتیجه معکوس هم شاید داشته باشه .به نظر من تو این جور میل ها اقلا باید طرف اونقدر شعور داشته باشه که تو subject بنویسه که مثلا نامه اصلا در مورد چی هست و اگه ادم دلش میخواد باز کنه بعدش هم که زحمت تایپ به خودش بده نه یک صفحه 150kbرو ریدایرکت کنه تو میل باکس .اونم فقط یه بار نه کیلویی !
3)تبلیغات توی تلویزیون هم که دیگه آخرشه تو این دو هفته همه اجازه هر جور صحبتی داره .اگه یه روز دیگه یکی بگه که تو این مملکت بی عدالتی هست می برنش به همون جا که عرب نی اش رو میندازه زمین در می ره ولی الان تو این دو هفته اجازه همه چیزی هست.لاریجانی تو مصاحبه اش میگفت که پوشش برای خانم ها اختیاری و به خودشون مربوطه. یا یه جای دیگه که فخیم زاده تو فیلم ازش میپرسه که میگن شما قراره به جوون ها سخت بگیرید میگه نه اصلا الان با این پیشرفت تکنولوژی اصلا یه همچین چیزی امکان نداره.
4) خندو دارترین فیلم تبلیغاتی هم برای مهر علیزاده بود (البته اولاش )که فیلم خودشو ساخته بود که مثلا مامانش حامله بود بعد این به دنیا میاد میرن به باباش خبر می دون و...حسابی خندیدیم!
5)نکته بعدی هم این که من اگه بدونم معین رای میتونه بیاره حتما بهش رای میدم حتی اگه بدونم مثل کار زیادی در مورد گفته هاش نتونه انجام بده .در این صورت کمترین چیز اینه که دیگه بدتر از این نمی شه .فکر اینکه قالیباف ریس جمور بشه حال ادمو بهم میزنه
6)یه چیز مهم دیگه که اونروز تو اقبال خوندم خیلی هم مهمه اینه که واقعا الان مهم نیست که هر کاندیدی چی میگه بیشتر این مهمه که چه کارایی و حرفایی به کی میاد . خب بالاخره کسی تو تبلیغات نمی یاد بگه که تلافی این 8 سالی که از قدرت بیرون افتادیم دهنتونو صاف میکنم .باید دید که اگه لاریجانی قرار بود هوای تازه بده همون 8 سالی که تو صدا وسیما بود این هوای تازه رو میداد - اگه قالیباف میگه که با فساد و تبعیض و رانت به شدددددت مبارزه میکنه لااقل تو تبلیغاتس خودش از همه اینا استفاده نمی کرد نمی اومد از هفته ها قبل از اعلام نامزدی همه جاهایی که برای تبلیغ خودش با پول دولت نمیرفت (حتما حق ماموریت هم میگیره).یا اینهمه تبلیغی (که فکر کنم شاید بیشتر ازمجموع بقیه بجز هاشمی باشه) لطف میکرد میگفت از کدوم پوله!-هاشمی هم الان هر چی بگه نمی تونه که 8 سالی که ریس جمهور بود رو از یاد ملت ببره!-بقیه هم که عددی نیستند.
7)یکی از فامیل های ما که بگفته خودش از اول انقلاب به هر کی رای داده برنده نشده این بار میخواد به هاشمی رای بده .خوشحالم کرد.

Excerpt : now every candidate clearly speaks about the problems and injustice in our country and about the limitations that all of them think is not fair !! maybe they find out these things recently (lol)

Monday، June 06، 2005

معین

دیروز که داشت تبلیغ معین رو نشون میداد معین به نظرم خیلی جدی تر بود ولی چند نکته بود که به شدت آزار میداد یکی این مجری بی شعور برنامه که مشخص نیست از کدوم گورستونی آورده اند و واقعا روی اعصابه.
2)چرا این دو تا نشسته صحبت میکنند اینجوری هم خودشون خسته میشند هم یادشون میره که کل برنامه در حدود نیم ساعته
3)در ضمن چرا معین اینقدر کاغذ های جلوشو نگاه میکنه؟
4)تو این گفتگوشون معین خیلی خوب به بسته شدن روزنامه ها و دستگیری ها چه روزنامه نگار ها و چه وبلاگ نویس ها پرداخت و معین گفت که 6-7 میلیون کاربر اینترنت در ایران وجود داره خوب پس آقای معین شما که میدونید چرا خودتون این وبلاگتون رو جدی نمی گیرید وقتی وبلاگتون 500 تا کامنت تو عرض دو روز پای مطلبش می نویسند مطمن باشید اثر تبلیغی اش برای شما کمتر از صدا وسیما نیست
5)خارج از این بحث ها چرا معین اینقدر تبلیغش اش کمه (یعنی اصلا نیست بجز تو ستاد تبلیغاتش )

---------------------------
excerpt :
The 9th presidential election are coming . In Iran TV is not a public media and is in hands of some conservatives .and satellite programs are forbidden in iran .but Dr.moien is one of the candidates who has a weblog and is well known. But I don’t know why Dr doesn’t take for serious?

Sunday، June 05، 2005

تبلیغات

1) من نمی دونم چرا بعضی ها فکر میکنند که اگه هاشمی بیاد نمی دونم ولایت فقیه رو حذف میکنه ،آزادی ها زیاد میشه و حتی اینکه وضعیت اقتصادی بهتر میشه ؟ اخه مگه همین هاشمی تا 8 سال پیش تو این مملکت ریس جمهور نبود کدوم یک از اینها وجود داشت یا مگه میشه گفت که با اومدن خاتمی وضعیت اقتصادی مردم بدتر شد؟ تنها چیزی که هست این هاشمی بلد است چطور اوضاع رو به نفع خودش عوض کنه خیلی جالبه خیلی از مردم به این دلیل به هاشمی رای میدهند که پشتیبان (!) ولایت فقیه است و مثلا خیلی معتمد رهبره و یه عده دیگه هم استدلالشون اینه که با اومدن هاشمی این بار دیگه ولایت فقیه رو کلا حذف میکنه ! تنها چیزی که برای هاشمی فرق نمی کنه اینه که همه اینا بهش رای میدهند .خدایی چه مملکتی داریم ما.
2) تو یکی از این برنامه های تبلیغاتی قالیباف که داشت تلویزیون نشون میداد قالیباف گفت که الان به خاطر شبکه های ارتباطی شما میتونید همون دقیقه ای که فیلمی تو هالیوود ساخته میشه رو از شبکه بگیرید! خنده ام گرفت آخه ادم نمی فهمه کلا تفکر اینا از اینترنت و این چیزا چیه؟ لابد با خودش فکر کرده چون بقال سر کوچه شون همه فیلم های خارجی رو (که به تفکر اینا همه شون هالیوودی اند ) رو یک ماه بعد از اکران گیر میاره حتما از اینترنت هم میشه همون دقیقه فیلم ها رو گرفت!
3)اونروز بدنبال سرویس ارسال sms از طریق اینترنت برای موبایل های ایران بودم که اینجا رو پیدا کردم نمی دونم برای چی باید پس از ثبت نام تلفنی اکانت رو فعال کرد .کسی میدونه این سرویس که فکر کنم مال سازمان پژوهشهای علمی وصنعتی ایران هست برای عمومه یا خاص ؟
4)تو تبلیغات هاشمی یه جمله رو دیدم که واقعا فکر کنم حرف حسابیه نوشته بود:"سالها باید تا مادر کیتی چون تو بزاید " .میگم خوب بیخود نیست که مامانش نوبل زیست شناسی گرفته .خوب کار سختی اگه همه بلد بودند یه همچین چیزی بزایند که دیگه جایزه نوبل نمی دادند!

Thursday، June 02، 2005

تریبون آزاد

1) یکشنبه گذشته تو دانشگاه تریبون آزاد برگزار شده بود از طرف انجمن اسلامی .عنوانش هم بود :"رفراندوم جمهوریت آری ،نه".از همون اولش بجز سخنران اول که از طرف انجمن بود بقیه همه از طرف بسیج و اینا بود که از هر دری و طرفی که میشد به این معین هرچه دلشان میخواست گفتند .البته نفر دوم و سوم از روی یک ورق میخواندند.یعنی نفر سوم همون ورق نفر دوم رو گرفت که انگار از یه جایی به بعد رو اون بخونه ولی گم کرد و همون جا ها رو خوند که خ.دش هم فهمید . بعدش هر کس دیگه که از غیر بسیج میخواست صحبت کنه پاسداران همیشه در صحنه با فحش و هو کردن اجازه ندادند(تا حالا دیدید یه بسیجی وقتی میخواد دست بزنه یا هو کنه چه شکلی میشه؟). ولی خیلی جالب بودچون کل بسیجی های داخل سالن جمع شده بودند جلوی تریبون کاملا میشد تعدادشونو حدس زد که دختر پسر (منظور خواهر برادر، آنهم به صورت جدا ) کلا 50 نفر نمیشدند.ولی خدایی زوری داشتند .یه جوری از ته دل فریاد میزدند که انگار دارند جهاد فی سبیل الله میکنند .مخصوصا دختراشون (منظور خواهر ها).من که وسطش دلم سوخت میخواستم برم کمکشون ولی خوب خدارو شکر سپاهشان تکمیل بود.
وسط جلسه هم که قرار شد دکتر فرزدی (عضو نهضت آزادی و استاد دانشگاه تبریز) صحبت کنه دیگه اینا یه دفعه همگی داشتند خوشان را جر میدادند و خواستند بپرند وسط سن که بقیه هم صف کشیدند جلوی تریبون و خلاصه کارزاری شده بود .از یه طرف اینا داد میزدند"مرگ بر منافق "و از طذف دیگه اونا جواب میدادند"منافق دوست داریم"و ..ولی این وسط فرزدی مثل جنتلمن ها کلی حال کرد چون کل سالن منهای 50 نفر همه شده بودند طرفدار پرو پا قرص.
بعدش هم ریس بسیج اومد و گفت که اصلا این جلسه غیر قانونی و میدیم گوش همه تونو ببرند و..
البته بعد از این دم به دقیقه بیانیه است که صادر میشه ولی جالبترینش مال ستاد هاشمی بود که متن کاملا کدخدا منشی نوشته شده بود که بابا این کارا چیه؟ عین عبارت :"چه چپ ؟چه راست تموم کنید این دعوا هارو .روی هم رو ببوسید".انگار وسط دعوای دو نفر یکی رسیده باشد و بخواهد با ماچ و بوس قضیه رو تموم کنه.
2) بمب گوگلی برای گنجی: human rights
3) اگه تو ایرانید و اهل روزنامه خوندنید و اهل اینترنت و کامپیوتر . روزنامه "علم روز " رو توصیه میکنم با اینکه فعلا تازه است و ولی روزنامه خوبیه و توصیه میکنم حتما حتما یک بار امتحان کنید . البته سیستم توزیع اش اصلا تعریفی ندارد . اگر هم که یا جایی هستید که روزنامه به دستتون نمی رسه می تونید نسخه pdf هفته نامه رو رایگان دانلود کنید. البته فعلا سایتش راه نیافتاده.
4) بابا این شهرداری عجب ادمیه! (البته نمی دونم کیه؟) دکه روزنامه فروشی دم آبرسان رو برداشته اند به جاش گلدون های جدید بی ریخت گذاشتند .بابا ملت برای یه روزنامه باید برند دکه بعدی اقلا 300 متر دورتر اون طرف خیابون.