Thursday، July 26، 2007

Harry Potter



چه اسمي براي ، هفتمين سري كتاب هاي خانم رولينگ مناسب تر است ؟ البته با توجه به تصوير روي جلد .همينه كه كيهان اينبار گير داده . خوب حق هم دارد . در ضمن هري كي رفته قم ؟

Monday، July 23، 2007

ViStA

یه مدتی بود که ما دیگه نوشتن رو بنا به دلایلی گذاشته بودیم کنار ولی حالا دوباره میخوایم شروع کنیم ، البته با یه ورژن بالاتر .

تغییرات این مدت هم اینکه ما نقل مکان کرده ایم به ویندوز ویستا ، برای همین هم اولین پست ها رو شاید در همین زمینه ها بنویسم .
اول اینکه من خودم مدت زیادی نیست که دارم با ویستا کار میکنم و هر روز نکته جدیدی از این پدیده جدید مستر گیتس رو کشف میکنم ، که شاید برای بقیه هم جالب باشه ، و خلاصه share کردن دانسته ها و از این حرفا .

اولین نکته پس از زیبایی منحصر به فرد این ویندوز نسبه به بقیه ویندوزهای زاغارت دیگه ، همانا سیستم جستجوی سریع است که درش گنجونده شده .

یعنی دیگه لازم نیست که مدت ها زمان صرف تماشای سگ کذایی ویندوز XP کنید ، (که برای بار اول جالبه ولی بعدها خود سگه میشه سوهان روح) . کافیست روی start کلیک کنید و در textbar ای که علامت search داره ، کلید واژه مورد نظر رو مینویسید ، حالا همه نتایج مربوط به میل ها ، صفحات اینترنتی و فایل های روی کامپیوترتون رو میاره . حتی اگه مربوط به صفحه ای باشه که روی وب دیده باشید . چیزی شبیه desktop search ها ولی خیلی بهتر . در ضمن گزینه هایی برای جستجوی وب ، ومشاهده نتایج کلی . اگه چیزی که میخواید تو نتایج نیست see all Results رو کلیک کنید.





دیدن پیش نمایش فایل ها بدون باز کردن آنها

این یکی هم امکانات خیلی بدر بخوری ، و در مورد فایل های office که میتونید ، پیش نمایشی از فایل های مورد نظر رو بدون باز کردن اونها ببینید و حتی اطلاعات لازم رو کپی کنید . برای باز کردن پنجره preview هم تنها لازم است که در همون پنجره ، روی کلید organize ->layout -> preview Pane کلیک کنید .


(منبع)

Thursday، July 12، 2007

در حد معجزه


به همان اندازه ای که وقوع معجزات (مخصوصا پزشکی ) در یک فیلم لوس و مسغره به نظر میرسند ، در جهان واقعی شیرین و تکان دهنده است . زمانی را فرض کنید که پزشک برایتان توضیح میدهد که چنین سرعت بهبودی لااقل بایستی ماه ها زمان میکشید ، در حالی که فقط در پنج روز رخ داده ، با همان لحنی که در فیلم ها میبینیم .