Tuesday، May 30، 2006

اعتراض

یک ابزار خوب برای وبلاگ نویسی با فایر فاکس .که دارای امکانات ادیتور متن و دیگر ابزار های وبلاگ نویسی و حتی بوکمارک کردن با delicious را هم یکجا دارد .
در ضمن دیشب هم داشت فیلم چشم فرشته رو از شبکه استانی آذربایجان غربی پخش میکرد. هر چند چیزی از فیلم باقی نمانده بود ولی خوب همان که یک ساعت ونیم تصویر جنیفر لوپز را از سیمای جمهوری اسلامی بتوانید تماشا کنید خودش بد نیست .بالاخره 24 ساعت پند و موعظه وسخنرانی زنگ تفریح هم میخواهد .
در ضمن انگار همه جا دوباره ساکت شده وخبری از اعتراضات نیست ، در مورد این موارد میخواستم تو این مدت یادداشتی بنویسم تا برای خودم ثبت شود . اینکه سالیان درازی است که در حق همه اقلیت های ایرانی ظلم میشود حرفی نیست ولی چیزی که کم کم دارد عادی میشود تحقیری است که در فکر وذهن همه ملت درباره ترک ها شکل گرفته .اگر به فرض هم که کاریکاتور مانا نیستانی از روی عمد هم نباشد ،که بعید میدانم ،به طور حتم ریشه در همان باور هایی دارد که کم کم در ذهن شان شکل گرفته .بی شک هم بزرگترین جفا را هم تلویزیون ،تنها رسانه تاثیر گذار بر توده ملت در ایران داشته است .
حالا هم چنا ن مرثیه ای دیروز از تحریریه ایران در بیست و سی نشان میداد که انگار این اولین بار است که در این مملکت در روزنامه ای تخته میشود و یا انگار اولین بار است که با بسته شدن روزنامه عده زیادی بیکار میشوند ، این همه روزنامه تنها برای توهین به رهبری توقیف کرده اید که شاید ابدا نتوان توهین نامید خوب این بار هم یک روزنامه را به خاطر توهین به یک ملت ببندید ،اشکالی دارد ؟

Sunday، May 21، 2006

مشترک مورد نظر

میبینم خدا مدتی است تحویلمان نمی گیرد.نگو مشغول است .شما هم تماس نگیرید ،انگار سرش حسابی شلوغ است.

Saturday، May 20، 2006

سوریه

در کشور بدبختی مثل سوریه که نفت کشورمان را مفت میخورد ،میتوان موبایلی را که دارای خدمات بسیار بهتری از مشابه ایرانی اش هست به قیمت 25500 تومان بدون انتظار چند ساله خرید .متاسفانه در این کشور مزبور ماهواره هم آزاد است وعموم مردم به زبان انگلیسی آشنایی دارند و 10 سال کرایه تاکسی هایشان ثابت میماند .لابد بدبخت ها اینترنت شان هم بدون فیلتر است.چه کشور عقب مانده و جهان سومی است این سوریه ،بیچاره ها چند سال باید بدوند تا به گرد پای ما برسند !
واقعا ملت ایران و یکی اش خود بنده چه تصاویری از دنیای خارج و کشور های دیگر در ذهنشان دارند؟ (منبع)

Google Notebook


توسعه یا اکستنشن جدید گوگل نوت بوک برای فایر فاکس .برای یادداشت برداری آنلاین در حین وبگردی و یا در حین جستجو که امکان افزودن نتایج به یادداشت ها را ممکن میسازد .
ولی چیزی که باعث نوشتن این یادداشت شد برنامه Desktop گوگل بود که الان ویرایش 4 آن آماده است که میتونید دانلود کنید (1.9 MB).گوگل به تدریج دارد دسکتاپ ویندوز را از مالکیت خود مایکروسافت خارج میکند .با امکاناتی بی نظیر که هیچگاه ویندوزهای مایکروسافت به فکرش نبوده اند. امکان افزودن پلاگ این های متعدد مانند Google Calendar . قسمت web clips هم که خودش یک خبر خوان اتوماتیک هست .به همراه یک پلیر یا مینی پلیر .اگر تا حال از ویرایش های قبلی این دسکتاپ استفاده میکردید ،حتما آپدیت کنید .از خود گوگل تاک هم بی نیاز میشوید.

Tuesday، May 16، 2006

استیصال

ایران ما این روزها -گلاب به رویتان - شبیه زن هایی است که سالیانی است که با شوهر شان به هم زده و طلاق گرفته اند اما پس ازافتادن به دست این و آن حال یاد شوهر اولشان افتادهاند و دم به دقیقه تو
مسنجر برایش پیغام ، پسغام میگذارند ونصیحت اش میکنند و گاهی از سر استیصال فحش اش هم میدهند .
نامه هم در همین راستا هاست

Friday، May 12، 2006

آمپول دانشگاه

Get any Desired College Degree, In less then 2 weeks.
Call this number now 24 hours a day 7 days a week (413) 208-3069
Get these Degrees NOW!!!
"BA", "BSc", "MA", "MSc", "MBA", "PHD",
Get everything within 2 weeks.
100% verifiable, this is a real deal
Act now you owe it to your future.
(413) 208-3069 call now 24 hours a day, 7 days a week.

این خارجی ها چه کارهایی که نمی کنند . بالاخره برای دانشگاه هم آمپول اختراع شد .باور ندارید کامنت پای این مطلب ما روببینید . روند گرفتن مدرک تو دو هفته هم طبعا بایستی به همین صورت باشد که میرید دراز میکشید رو تخت . چند تا آخ  میگید ، بعد دیگه همه چی تموم شده ، میتونید شلوارتون رو بکشید بالا ، مدرکتون رو بگیرید و خارج بشید . اونم نه لیسانس و فوق لیسانس ، دکتری رو هم اینطوری میتونید بگیرید . همه اش همین ! دیدید درد نداشت .

google trends

 google trends محصول جدید گوگل هست که میتوانید به نوعی به آنالیز کلمات جستجوی سرچ شده در گدگل بپردازید . بعنوان مثال نتایج مربوط به کلمه فیلتر بسیار جالب است . جالب ترش هم زمانی است که به شهر هایی که بیشترین جستجو را انجام داده اند دقت کنید . این آخوند ها در فیضیه چه کار ها که نمی کنند .ببینید

Wednesday، May 10، 2006

لطفا مجسم کنید

لطفا فقط این صحنه را مجسم کنید تا پی به عمق مبارزات ضد استبدادی روحانیت در تاریخ مشروطه ببرید :

آقا سيدعبدالله (بهبهانی) در اين ديدار به شاه دعا مى كند و از شرايط جامعه و مسئله عدالتخانه و شورا مى گويد، در حين دعا، سيد گريه مى كند و شاه را بيش از پيش دعا مى كند، شاه هم كه به علت مريضى، رقت قلب بيشترى پيدا كرده بود، گريه مى كند و در حق سيدعبدالله و بقيه دعا مى كند. (منبع )

و به توپ بسته شدن مجلس از دید شیخ فضل الله نوری:

اى عزيز بر فرض بگوييم مقصود اينها تقويت دولت اسلام بود، چرا اينقدر تضعيف سلطان اسلام پناه را مى كردند و حال آنكه ابداً قوه مجريه از جنديه جربيه نداشتند، بلكه در اين دو سال مخصوصاً جنديه را فانى كردند. و چرا به همه نحو تعرضات احمقانه نسبت به سلطان مسلمين كردند؟ الحق چقدر حلم و بردبارى و رعيت پرورى فرمود! تمام اين مراتب را ديد، صبر فرمود. به اشراف مملكت كردند آنچه كردند، صبر فرمود. به علماى عصر توهينات نالايق نمودند صبر فرمود. به علماى سلف جسارت ها كردند، صبر فرمود. ولى بر همه واضح است كه متعرض به امور دينى و اعتقادى و ترتيب مقدمات اضمحلال دولت اسلامى مطلبى است كه صبر در آن روا نيست و خلاف مقتضاى سلطنت اسلامى است. خصوص ديده شود كه چند نفر مسلمان به لوث قتل گبرى با سوءحال كشته شوند و اين عمل را قانون الهى بشمارند. و چون ليس للباطل الاالجوله و اين حق ما را صاحبى است قادر و نگهبانى است مقتدر و در كمال متانت مطالبه معدود قليلى از مفسدان معلوم الحال را فرمودند و آن كفره و فسقه مضايقه كردند، باز مطالبه فرمودند محض قلع فرمودن ماده فساد و آن جماعت ضاله مامورانش را كشتند. هرچه فرياد كردند كه نزنيد، نكشيد، ما مامور به زدن نيستيم، فايده نكرد. ماموران را به نارنجك كشتند. بى گناهان را هدف گلوله كردند و سنگرهاى قوى معنى كردند و منارهاى مدرسه را سنگر نمودند و آلات حرب زيادى در سنگرهاشان جمع كردند. چون حضرت شاهنشاه مطلع به تمام اين وقايع بودند و فساد عمومى عاقبت اين امر مشاهدشان بود، بعد از آن كه خارج از قدر مترقب تاكيد فرمودند كه شايد بدون غضب و مقاتله دست اين ملاحده و مفسدان از اين اساس كوتاه شود، نشد. لذا با كمال ملاحظه حفظ دما «مسلمين بحمدالله به تاييد ولى مسلمين آن كفرخانه را كه ملاحده حرز و منشاء ضرار بر اسلام و مسلمين قرارداده بودند و او را سپر و جنه خود كرده از براى متمكن بودنشان از قتل مسلمين و انجاح مقاصد فاسدشان خراب كردند و اهل آن را متفرق نموده و مفسدان را دستگير كرده و خانه نشين نمودند. (منبع )


Friday، May 05، 2006

کنکور کارشناسی ارشد

مدتی است که در گیر کتار آمدن با نتایج کنکورم .اگر کنکور ناحق ترین شیوه گزینش دانشجو و صد البته تنها راه معقول برای این قضیه باشد، کنکور ارشد نوبر همه کنکور های دیگر است .