Tuesday، March 23، 2010

آقا داماد

- والله فعلا که هیچی، ولی با "همت مضاعف و تلاش مضاعف" قراره ان شالله امسال برای کنکور بخونند.
+ خب ان شالله مبارکه، دخترم چایی رو بیار، بفرماید.

جمعه خوب و عید پاک

آخر هفته بعد، گود فرایدی هست، اینجا من از این تاریخ هاشون تنها تعطیلی هاشون برام مهمه و مناسبت اش البته برای خودشون هم انگار زیاد مهم نیست! ولی امروز بعد از یه همفکری با این نیمه مسیحی های لب مان یک تاریخچه ای از مسیحیت برام آشکار شده که گفتم اینجا هم بنویسم. 
هفته بعد یعنی اولین جمعه بعد از بهار همان گود فرایدی هست، یعنی روزی که مسیح به صلیب کشیده شده، (چون انگار چیزی که معلومه اینه مه مسیح در یک روز جمعه به صلیب کشیده شده)، یعنی شام آخر هم یک پنجشنبه شب بوده و همون خائن مزبور همان ، آقا جودا انگار همین شب مسیح رو لو داده و با احتساب اینکه مسیح ساعت سه بعد از ظهر از دنیا رفته، بعد از سه شب نیز دوباره مسیح زنده شده، فقط مشکل اینجا بود که مردم اینجا انگار یکشنبه رو جشن میگیرند برای دوباره زنده  شدن مسیح، که با این حساب به نظر میرسه بایستی یه جای این قضیه مشکل داشته باشه چون بایستی با احتساب سه شب بایستی روز دوشنبه باشه، طبق اعتقاد این عزیزان هم انگار بعد از این تاریخ هم یه مدت تو همین زمین خودمان زندگی کرده و بعد به معراج رفته. 
البته مشکلی که برای من به وجود اومده بود این بود که از فیلم وسوسه مسیح یادم بود که انگار اختلافی بود بین آیات عظام یهودی برای حکم و اینکه کلی اینور و اونور میبردنش، با در نظر گرفتن اینها و اینکه مسیح 6 ساعت هم روی صلیب بوده و در سه ساعت آخر اون علایم رخ داده و درساعت 3 بعد از ظهر از دنیا رفته، یعنی بایستی همون صبح ساعت نه روز جمعه به صلیب کشیده شده باشه، یعنی من این اعداد روایتی این بچه ها رو کنار هم میگذاشتم، تا به یه روایت منطقی از توشون برسم که به همین شکل جمع بندی شد، فقط مونده اون قضایای تو فیلم که فکر کنم بایستی دوباره پیداش کنم باید ببینم چه شکلی این اتفاقات تو یه روز افتاده.
به هر حال هفته بعد جمعه همین مناسبته، البته من خواستم بهشون تسلیت بگم که گفتند خودشون جشن میگیرند، ما هم تبریک میگیم براشون.
پ.ن: البته در قران اشاره شده که کسی دیگر به جای مسیح به صلیب کشیده شده و مسیح زنده بود.

Thursday، March 18، 2010

کتابخوان آمازون برای PC

سایت آمازون یه نسخه هم از کتاب خوان kindle رو برای دانلود برای PC  و Iphone آماده کرده، من که فعلا فقط نصب کردم ببینم چه شکلیه، ولی یک بانک کتاب بسیار خوب داره، برنامه PC رو از اینجا میشه دانلود کرد.
یادمه پارسال بعد از اتمام دوران apply یه مشکل بزرگی که جمعیت کثیری از بچه ها رو اذیت میکرد، باقیمانده پولی بود که تو این کارت های هدیه ویزا یا مستری بود که برای همین apply میخریدیم، تا جایی که خیلی ها سر این موضوع به بن بست بزرگی میرسیدند، یکی از راه حلاش همین میتونه باشه، دم عیدی برای بقیه آدم کتاب بخره، یا برای خودش،
در ضمن اومدیم که برای آمازون چیزی بنویسم، این بلاگر گفت که مفت ننویس، ما با این آمازونه رفیقیم، جالبه ها، این هم یه راه حل دیگه برای وبلاگ هایی که میخواند پول دربیارند،

کاریکاتور

Tuesday، March 16، 2010

یه روز خوب

از دیروز دارم فقط این آهنگ رو گوش میدم، واقعا شاهکاره.

تا جایی که یادمه این خاک همیشه ندا می داد
یه روز خوب میاد که هرج و مرز نیست
و توی شلوغیا به جا فحش
به هم شیرنی می دیم و زولبیا… بامیه!
همه شنگولیمو همه چی عالیه
فقط جای رفیق هامون که نیستن خالیه
خون می مونه توی رگ و آشنا
نمی شه به آسمون و آسفالت
دیگه فوواره نمی کنه، لخته نمی شه
هیچ مادری سر خاک بچه نمی ره

سایت ویکی بوک

خیلی وقت‌ها یک سایت‌هایی رو آدم خیلی مدت‌ها بعد پیدا میکنه که حسرتشونو میخوره که چرا مثلا زودتر ندیده بود. همچین سایتهایی کم هم نیستند، خلاصه‌اش امروز که کاری با Latex داشتم دوستم یک سایت عالی رو معرفی کرد. سایت ویکی بوک یک سایت با فرمت صفحات ویکی است که کلی کتاب مفید و رایگان رو میتونید اونجا پیدا کنید. ساختار سایت هم مثل ویکی پدیا است که توسط کاربران‌اش توسعه داده میشه، با این تفاوت که فقط محتواهایی رو که خودتون تولید کردید یا دسترسی دارید رو میتونید تغییر بدید، میتونید خودتون یک کتاب رو هم با همکاری بقیه شروع کنید وکلی چیزای که اگه باهاش کار کنید دستتون میاد. ولی عجالتا میتونید با همون خوندن کلی کتابهای مفید و رایگانی هم که توش هست شروع کنید. به عنوان مثال اینجا یه کتاب و منبع کامل در مورد Latex میتونید پیدا کنید. 

Sunday، March 07، 2010

مجلس بعد از بررسی فیلم حمله لباس شخصی ها و پلیس به خوابگاه، فرموده که مطلب جدیدی نداشته، (منبع).
فیلم های کشته شدن با گلوله و زیر گرفتن شدن و له شدن با ماشین پلیس، ترکیدن با بمب هم که همه اش قصه است، فقط سوالی که اینجا پیش میاد اینه که از این به بعد کی باشیم، چطوری کتک بخوریم و بمیریم، شایسته بررسی میشیم که بفهمید حرف داریم؟ شما به بزرگی خودتان ببیخشید که اینقدر تو این مدت روی همه نوع شکنجه و مرگ رو سفید کردید که راه جدیدی نمونده برا ما که براتون تکراری نباشه،