Thursday، March 30، 2006

فایر فاکس خبرخوان

فایر فاکس جیگر بود جیگرتر هم شده است .بکل اینترنت اکسپلورر مزخرف را فراموش کرده ایم. جدیدا ورژن جدیدتر 1.5.0.1 را دانلود و نصب کرده ام به همراه اکستنشن های جدید که واقعا استفاده از فایر فاکس را زیباتر وجذابتر میکند .
اما منظور از این نوشته یه اکستنشن خبر خوان جدید برای فایر فاکس که بین چند موردی که مقایسه کردم بهترین شان میباشد و میتوانیئ از اینجا دانلودش کنید .خیلی آسون هم میتوانید ازش استفاده کنید.برای اونایی هم که آشنایی ندارند عرض کنم که همین خبر خوان ها یکی از راه های دور زدن فیلتر ینگ میباشند که از آن ها میتوان برای خواندن سایت ها یا وبلاگ های فیلتر شده هم که خروجی feed داشته باشند هم استفاده کرد.
در ضمن اگه از خبرخوان های آنلاین هم استفاده کرده باشید حتما دیده اید که با سایت های فیلتر شده به خاطر اینکه عین ادرس در قسمتی از ادرس ارسالی آورده میشه مشکل به قوت خودش باقیه .ولی خبرخوان گوگل چون ssl هست این مشکل رو ندارند و میتوانید ادرس وبلاگ ها یا سایت های فیلتر شده رو هم بدهید تا خروجی feedاش رو پیدا کنه و نمایش بده.
یک نکته هم در مورد اون اکستنشن فایر فاکس که گفتم این که فقط نمی دونم چرا با خروجی rdf مشکل داره!
البته من خودم برای حل این مشکل یه راه حل جالبی یافته ام .اول سایتی رو که خروجی اش با rdf است رو در یک خبر خوان online که بنا به دلایل گفته شده من مال گوگل رو ترجیح میدم وارد میکنم بعد در خروجی صفحه نمایش خبرخوان گوگل رو در sage وارد میکنم !! اینطوری مشکل حل میشه چون خروجی صفحه خبرخوان گوگل atom است .
در ضمن یکی دیگه از این اکستنشن های مفید همان IE Tab هست که با نصب اش میتواند دیگر به راحتی اینترنت اکسپلورر رو با خیال راحت ببوسید بگذارید کنار .اینهم فقط به خاطر معدود سایت هایی که با فایر فاکس مشکل دارند.

اکستنشن جالب ومفید دیگر برای فایر فاکس switch proxy که لازم به توضیح نیست که به چه دردی میخوره ! وبه راحتی در ایکی ثانیه پروکسی تان را عوض میکند .اگه از پروکسی برای دور زدن فیلتر استفاده میکنید میدانید که کلا سرعت را پایین میاورند برای همین میتواند با این اکستنشن جدید به سرعت پروکسی تان را فقط برای سایت هایی که فیلتر هستند عوض کنید.

مرتبط:
اکس ام ال به زبان خیلی ساده

Tuesday، March 28، 2006

سفر

سال 85 بر همه شما مبارک باشه .این تبریک به خاطر اینکه در سفر بودم مدتی با تاخیر همراه شده.
اولین سالی بود که عید رو خونه نبودیم ولی سفر خوبی بود و صد البته لازم .امسال عید بچه های هلال احمر کار بسیاری خوبی رو شروع کرده اند که همون راهنمایی در مورد مسیرها و توزیع جزوات و نقشه هاست .کاری بسیار زیبایی به نظرمان آمد.خیلی هم خوب این کارو انجام میدادند .به نظرم بودن یه همچین سازمان هایی در چنین مواردی خیلی مفید است . هم برای خودشان و هم برای مردم. بهترین تبلیغ هم هست که جلوی چشم مردم باشند و بتوانند جلوی تلفات رو با راهنمایی هاشون بگیرند.
ولی وضعیت جاده ها در برخی موارد واقعا اسفناک است .بایستی قانونی وضع بشه که اگه در تصادفات عامل اصلی بدی جاده ها باشه مثلا وزارت راه خسارت رو پرداخت کنه .یکی از هسیر ها هم بین خرم آباد و ملایر بود که با وضعیت بارانی دو روز پیش در جاده ای که یه دونه چراغ هم برای روشنایی جاده در پیچ های خطرناکش وجود نداشت .تو همین مدت کوتاه بارندگی چندین تصادف رخ داد .
در ضمن من خبر آزادی گنجی رو در روزنامه شرق دیدم وظاهر متفاوتش که دوست داشتنی ترش میکند

Wednesday، March 15، 2006

لینک دونی

لینک دونی مانندی با استفاده از delicious درست کردیم ،گذاشتیم بالای وبلاگ تا زین پس لینک هایمان را در آن نمایش دهیم.ساختن لینکدونی با همین سایت بسیار آسان و سریع است .حتی اگه وبلاگ هم ندارید و فقط میخواهید که لینک های مورد علاقه تان را به صورت آنلاین همه جا همراه داشته باشید هم بسیار مفید است . در ضمن همین سایت delicious هم از چند وقت پیش تا حالا که بهش سر نزده بودیم خیلی خوشتیپ تر شده!

Saturday، March 11، 2006

آب در آسیاب دشمن

اگر بخواهید یک مصداق عینی یا یه مثال برای این تکیه کلام معروف آقای رهبر بیاورید در این شرایط چه چیزی اول از همه به ذهنتان میرسد ؟ من یکی که افاضات اخیر احمدی نژاد را کاملا منطبق میدانم . آخر چرا لااقل یک نفر از این آدم نمی پرسد که این اضهارات بی منطق و خارج از عرف چه دردی از کسی دوا کرد ؟ آخه این حرفا باعث شد که مثلا فلسطین یه قدم جلوتر بره یا کشور خودمون که با این اظهارات واقعا احمقانه کاملا همه دنیا را در برابرمان قرار داد . یا همان اظهار نظرهای عجیب و غریب در مورد نفی هولوکاست ؟ به چه کارمان آمد ؟ اصلا به فرض 6 میلیون کشته نشده اند کمتر کشته شده اند ، نبش قبر این مسله چه فایده ای برای منافع ملی مان تو این مقطع زمانی داشت ؟واقعا اینقدر این بابا ساده است که فکر میکنه با این اظهارات عجیب و اکثرا بی منطق مثلا میتونه اسراییل رو قانع کنه که ای بابا شما راست میگفتید ما اشتباه کرده ایم تو شمارش کشته هایمان ، بفرمایید ما عقب نشینی میکنیم . یا مثلا همه دولت ها و ملت ها یادشون میافته که اه این راست میگه پاشیم بریم با اسراییل بجنگیم وبیرونشون کنیم ؟
یاد جمله ای افتادم که تو شرق چند هفته پیش خوانده بودم که یادم نیست از کی بود ولی میگفت که همه کسایی که به فکر ساختن بهشت در روی زمین هستند خطرناکند .واقعا هم همینطور است .حال این آدم میتواند هیتلر باشد و یهودیان رو قتل عام کند و یا اینکه احمدی نژاد باشد و در فکر حذف اسراییل از نقشه جهان.(البته این مقایسه نیست بین هیتلر و این آدم چلمنگ . ولی میتوان گفت که همه آدم های بنیادگرا خطرناکند ! خطر هیتلر در آلمان آنزمان بهمراتب بیشتر ،به خاطر قدرت تسلیحاتی واقعا پیشرفته اش در آنزمان .) .ولی همیشه هم بهترین نوع بدبختی را در درجه اول برای ملت خودشان میاورند. مثال هم همان آلمان بعد از جنگ که ویران شد .عراق بعد از گه خوری های زیادی صدام به این حال و روز افتاده و خدا هم به داد ما برسد .
البته به نظر من این مسله کاریکاتورهای پیامبر هم ریختن آب از طرف چند تا آدم زبان نفهم اروپایی در اسیاب حکومت های فاندیمنتال خاورمیانه است . به نظرم نمی شد بدتر از این از آزادی بیان دفاع کرد .و واقعا تا حدی پایین آورد که چاپ مکرر این کاریکاتور ها بشود مصداق آزادی بیان . حال فرض کنید مثلا هر نامزد اصلاح طلب دیگه ای مثلا در مملکت ما بخواهد از آزادی بیان دفاع کند اولین چیزی که به فکر خیلی ها به عنوان مصداق این مسله میاد همون مسله کاریکاتور هاست که به طبع خیلی از مسلمون ها به شدت مخالف اش بودند . آخر اصرار بر کاری که باعث برانگیختن تعصبات حالا چه مذهبی چه غیر مذهبی میشود آیا باعث کم شدنش میشود یا شدت یافتن اش؟
حال همه اینها به کنار ، اونروز احمدی نژاد میگفت که در مسیر پرواز تو یه بیابون موقع نماز فرود آمدیم که همون جا چند تا بچه به سرعت دورمان جمع شدند و شعار دادند که انرژی هسته ای حق مسلم ماست . کسی اطلاع دارد که کدوم بیابون ایران مسکونی است که میشه توش هواپیما رو نشوند .
فکر کنم با این کارهاش و حرفاش بالاخره حکومت رو مجبور میکنه یه هواپما هم خرج این یکی بکند برای حذفش به صورت کاملا آبرومندانه و دپیلماتیک از نوع ایرانی اش .

در ضمن برای خواندن مطالب این وبلاگ میتوانید از این آدرس هم استفاده کنید.

Thursday، March 09، 2006

به جای اقبال

امسال گوگل چرا لگوشو به مناسبت 8 مارس عوض نکرده؟ نکنه گوگل هم ضد زن شده؟
تو این مدت چند تا وبلاگی که فرصت شده و سر زده ایم و خوانده ایم یک نکته مشترک در بین شان پیدا کرده ام .نمی دانم این چه جوی است که یقه این ادم ها رو گرفته که فکر میکنند همه تو این مملکت الا خودشان تو انتخابات رفته اند به این بابا رای داده اند که الان اینجوری تو سر بقیه میزنند .
در ضمن پیشنهاد میدهیم که این احمدی نژاد را صدا وسیما استخدام کند برای برنامه صبح بخیر ایران به جای اقبال واحدی . لااقل بدردی بخورد .
امروز تو لرستان گفته که اگه بودجه هم نداشته باشه، خودش میره تو لرستان بیل میزنه تا اونجا آباد بشود . خدایی خیلی فکر خوبیه .البته بدرد بیل زدن که فکر نکنم بخوره ، ولی میشه یه جای لم یزرع رو داد بهش با یه دونه بیل گفت برو اونجا بازی کن . خرابکاری هم نمی کنه اینجوری ،حالا خواست بیل بزنه نخواست سوار دسته بیل بشه خر سواری کنه .بهترین کمکی است که تو این وضعیت میتونه به اوضاع گاراشمیش مملکت بکنه .هیت دولت چوپونتر از خودش رو هم ببره که چه بهتر.

Wednesday، March 08، 2006

اندکی تغییر

در شهر چادر زده اند برای جمع اوری پول برای بازسازی حرم امام هادی ، اول فکر کردیم برای جشن نیکوکاری است .
تو این مدتی که وبلاگ ننوشته ایم دیگر وبلاگ نویسی از یادمان رفته است . بایستی برگردیم پست های قبلی مان را بخوانیم ببینیم اول ها چطور می نوشتیم ؟ همه جا را هم که زده اند فیلتر کرده اند . دسترسی مان را مشکل کرده اند. در ضمن چشم هایمان هم از سو افتاده اند برای همین فونت اینجا را بزرگتر کردیم تا برای امثال خودمان خواندنش راحتتر شود .

Saturday، March 04، 2006

برگشتیم !

اگه میخوای قلب عاشقتو
نگاه مهربونتو
و دستای گرمت رو
از من بگیری ، بگیر

ولی انرژی هسته ای رو از من نگیر !

دوباره برگشتیم !
چند وقتی بود که دور از اینترنت بودیم برای همین هم فعالیت اینجا رو معلق کرده بودیم البته این تعلیق کاملا داوطلبانه بود ! بهر حال اتفاقات زیادی تو این مدت رخ داده که شاید راجع بهش بعدا بنویسیم .
خلاصه از اینکه میبینیم ملت اینهمه نگران غیبت ما (!!)بودند جای بسی خوشحال داره .
بعدا میایم و بیشتر مینویسیم .