Saturday، July 31، 2010

کنکور و باقی قضایا

به نظرم هر چند یه مدتی هست که از پیک داوطلبان کنکور کارشناسی رد شده باشد اما هنوز که هنوز هست برای خیلی ها هنوز مانع و استرس خیلی بزرگی حساب میاد. امروز یکی از فامیل که امسال زمان کنکورش بود، اس ام اس زده بود که این هفته قراره نتایج رو بدند، معلوم هم هست که استرس زیادی هم داره، البته تا یه حد زیادی اش شاید طبیعی باشه، یاد دوران کنکور و انتظار خودمون افتادم و اینکه چقدر ما از این نوع امتحان ها تو عمرمون داشتیم و چقدر استرس همیشگی نتایج! فقط تنها فرقی که فکر کنم داشت همین بود که در مورد خود من شاید استرس مضاعفی از طرف خانواده هم نداشتم، مخصوصا بابام که خدای اینگونه موارد هست، یادم میاد زمانی که امتحان ورودی مدارس نمونه راهنمایی بود، امتحانی که به نوعی کشوری هست و با نتایج منطقه ای، خیلی راحت تر از همه برخورد میکرد تا جایی که تا حد زیادی استرس انتظار نتایج رو برام کم کنه، اون موقع چون نتایج این آزمون با تاخیر داده میشد، برای همین تا اون موقع که طبعا اواسط تابستون بود بچه ها منتظر نتایج میموندند تا بدونند بالاخره پذیرفته میشند یا اینکه بایستی برند مدارس دیگه ثبت نام کنند، بعد بابای من بسیار ریلکس بدون اینکه انگار امتحانی داده باشیم، خیلی راحت میگفت که بریم مدرسه فلان ثبت نام کنیم و انگار نه انگار که قرار نتایج مدارس تیزهوشان بیاد، خیلی آروم و منطقی، حالا با احتساب اینکه خودش هم احتمال زیادی میداد که قبول بشوم ولی طوری برخورد میکرد که انگار هیچ اتفاق مهمی نیست و اصلا یادش رفته.
حالا مقایسه میکنم با بچه هایی که از همان ابتدایی ثبت نام میشند تو این کنکورهای دوره ای که هر دو سه هفته ای در یک ازمون آزمایشی بایستی سطحشون سنجیده بشه، واقعا نمیدونم در اینصورت جایی برای بقیه مختصات این دوران باقی میمونه یا نه؟ فقط فکر کنید که مر دو هفته بایستی برای 12 سال باید آزمون بدید و منتظر تعیین سطحتون بمونید، واقعا شیوه بسیار مسغره و ابلهانه ای به نظرم میرسه که اگه همون دانش آموز رو تا پای کنکور تلف نکنه و کلا بی میل نکنه احتمالا فایده ای هم نخواهد داشت، البته کنکور آزمایشی برای وقتی که یک امتحان ملی برای دانشگاه هست، چیز بدی نیست اما اینکه از چه دورانی؟ از ابتدایی ؟ بچه در این سن فقط باید همه برنامه ریزی زندگی برای یه امتحانی باشه که قراره 12 سال دیگه بده که هیچ چیزش هم از الان معلوم نیست؟ 

Saturday، July 24، 2010

آزمون تافل در ایران

به خاطر تحریم های جدیدی که مبادلات مالی با ایران رو سخت تر کرده، ETS هم برداشته آزمون تافل رو در ایران کنسل کرده. این آزمون برای کسایی است که بدنبال پذیرش از دانشگاه‌های خارج از کشور هستند برای تعیین سطح زبان انگلیسی. حالا کلی از بچه‌ها تو ایران به مشکل خوردند، و بایستی متحمل هزینه های بیشتری برای سفر به کشورهای دیگه بابت این آزمون شوند. برای همین یک صفحه اعتراض به لغو برگزاری آزمون ایجاد شده که اگه شما هم به مشکل میخورید بهتره برید و از اینجا امضا کنید. البته که این هم یه نمونه از تاثیرات مزخرف این تحریم‌ها است که مشخصا فقط مردم رو هدف میگیره!
ولی نکته ای که باعث شد بیام این پست رو بنویسم کامنت‌هایی بود که افراد همراه امضاهاشون گذاشتند. بشدت توصیه میشه از دست ندید و از اینجا این کامنت ها رو بخونید. من نمیدونم افرادی که این کامنت‌ها رو گذاشتند قاعدتا بایستی دانشجوهایی باشند که متقاضی امتحان هستند. فکر کنم مسولان آزمون اگه این کامنت ها رو بخونند یه تجدید نظری در روش سنجش آزمونشون بایستی انجام بدند‌، چند تا از این کامنت ها به این ترتیبه:
  • continuing the test
  • Oh,PLEASE!
  • Make it easy for people
  • please donot sanction people
  • continuing Tofel/Gre test in Iran
  • the people of iran are differ from the government!!!
  • plz
  • How can one think of not continuing these tests in Iran?!
  • please to continue toefl test in inran
البته این فقط یک بخشی از این کامنت‌هاست، 


Excerpt:
Educational Testing Service (ETS), has announced that they have temporarily canceled new applicant registration from Iran for TOEFL and GRE exams, due to new financial sanction.  Some students created a petition page. This is another example of how these kind of stupid sanctions finally will target people and affect their life. 

Enhanced by Zemanta

Friday، July 23، 2010

قسمت ویژه برای خانوم‌ها در پارکینگنوشته قسمت مخصوصی در پارکینگ. (رزرو برای شما خانوم‌ها)
البته واضح بود که بزرگترین و آسونترین مکان رو برای پارک برای خانوم‌ها در نظر گرفتند. به نظرم بسیار عالی اومد برای همین عکس‌اش رو گرفتم. البته چیزی هم که خود مسئول پارکینگ میگفت این بود که نزدیکترین مکان برای خروج در نظر گرفته شده برای در نظر گرفتن امنیت برای خانوم‌ها.

Monday، July 19، 2010

ازدواج با مسلمان

چند وقتی بود که دوست ایتالیایی ام اینجا دایما ازم سوالاتی از مسلمونها میپرسید، مثلا یه بار میومد که قراره بغل کعبه بزرگترین ساختمان دنیا رو بسازند یا اینکه چرا اون نمیتونه بره تو کعبه؟ یا اینکه چرا مثلا من فقط یه بار میرم نماز، یا هر بار که میرفتم بیرون برمیگشتم میپرسید که رفتی نماز؟ منم خوب فکر میکردم که شاید براش جالب شده، تا اینکه چند روز پیش دیدم تو سلف نشسته با یه دختر محجبه تو سلف، تقریبا همه ماجراهای این  مدت برام روشن شد و فهمیدم که آره انگار این بار پای یه دختر در میونه! بعد فهمیدم که این بنده خدا بدجوری انگار خاطرخواه شده ولی خوب همانطور که میشد فهمید شرط دختر خانوم همین بحث همیشگی تشرف به اسلام بوده،  بعد دیگه کلا بیشتر بحث هامون تو همین جریان دور میزد. تا اینکه یه بارش گفت که من حتی یه بار هم دستش رو نگرفتمو همین رو هم با بغضی گفت که واقعا دلم براش سوخت. من هم یاد همین بحث عقد و ازدواج موقت افتادم، بهش پیشنهاد دادم که یه مبحثی داریم به اسم صیغه یا ازدواج موقت که شما اگه نظرت واقعا جدی برای آشنایی هست. بعد یه لینک هم براش فرستادم که بخونه که گفتم در اینصورت ضرورت اینکه قبلا مسلمان بشی رو نداره. حالا اینهم فرتی برداشت و همین لینک رو پست کرده به دختره، چند دقیقه نگذشته بود که دیدیم که پاسخ رو برامون خوند و اینکه کلا دختره هرچی در بضاعت اش بوده برامون نوشته که این عقیده شیعه است و اصلا چنین بحثی در سنت نداریم و اینکه ما ها چقدر دیدمون نسبت به ازدواج زشت و سطحی است. حالا اونروز هم که رفته بودیم فوتبال ببینیم همچین نگاه مسلمان در ملحدی به ما داشت که ترسیدم حتی توضیح بدم که بابا این کلا در شیعه هم ابدا مرسوم نیست.


Monday، July 05، 2010

fast flip

سایت fast flip برای مرور سرخط اخبار و عناوین مجلات و پایگاه های مهم خبری 
تو این سایت میشه خبرها رو خیلی سریعتر براساس طبقه بندی های مختلف دید یا در سایت های اشتراک گذاری به اشتراک گذاشت. البته هنوز محصول آزمایشگاهی گوگل هست.


گشتی در برن


چند تصویر از باغ گل رز در برن